Stručně z historie tanečního klubu

• První veřejné vystoupení v roce 1985. Taneční klub, spíše taneční kroužek, pracuje při Gymnáziu K. V. Raise Hlinsko pod názvem TK Gymnázium Hlinsko. Od roku 1991 se hlinecké gymnázium stává zřizovatelem klubu.
  • 1992 – klub se stává členem Českého svazu tanečního sportu a Českomoravské taneční organizace
  • V červenci 2000 se stává samostatným subjektem ve formě občanského sdružení fungujícím při TŠ GRADUS dr. Jany Malinové. Od té doby je název tanečního klubu TKG HLINSKO.
  • Zaměření: standardní a latinsko-americké tance, národní tance (česká polka).
  • Taneční klub připravuje plesové choreografie a formace ve standardních a latinsko-amerických tancích.
  • Vychovává dětské, juniorské a dospělé taneční páry se zaměřením na taneční sport a Hobby dance.
  • Od roku 2003 je klub nositelem mnoha titulů Mistr a Vicemistr Čech a České republiky v plesových choreografiích i ve standardních a latinsko-amerických formacích. Finalista Mistrovství Slovenské republiky. Semifinalista Mistrovství světa 2006 v Moskvě, účastník Mistrovství Evropy a Mistrovství světa ve formacích standardních i latinsko-amerických.
  • Od roku 1997 klub pořádá letní taneční soustředění. Od roku 2000 vždy počátkem srpna v areálu ZŠ Žehušice.
  • Od roku 1996 na závěr taneční sezóny se všichni tanečníci představí v profilovém pořadu tanečního klubu a TŠ Gradus Roztančené střevíčky.
  • Od roku 1998 je taneční klub pořadatelem dvoudenní soutěže v tanečním sportu a společenském tanci Hlinecké a Únorové Géčko. Soutěž probíhá počátkem února.
  • Od roku 2000 přibyla v červnu jednodenní soutěž Cena TKG.

Předtančení a taneční ukázky se pravidelně prezentují na plesech a společenských akcích.